Podsumowanie konkursu „Ożywić Pola” – Warszawa -13.12.2018r.

Opublikowano: 13 grudnia, 2018

Jubileuszowa X edycja konkursu „Ożywić pola” – 13.12.2018r

Finał dziewiątej edycji programu edukacyjnego „Ożywić Pola” podsumował działalność pt.: „Rok Gęgawy” organizowany przez miesięcznik „Łowiec Polski”.

W auli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zebrało się ponad 300 uczniów, nauczycieli i myśliwych – laureatów konkursu. W gronie tym znaleźli się uczniowie wraz z nauczycielami, którzy ambitnie pracowali pod patronatem naszego Koła tj. Szkoły Podstawowej z Brzózy Królewskiej.

Witając wszystkich uczestników w imieniu władz uczelni Pani prof. Wanda Olech i równocześnie v-ce przewodnicząca Z.G. PZŁ okazała ogromną radość na widok wypełnionej po brzegi auli.

Autokarem sponsorowanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie młodzież szkolna oraz opiekunowie w towarzystwie Prezesa ZO Kol. Piotra Stanka oraz myśliwych koordynatorów konkursu (Jerzy Perec, Marian Grabarz, Bogusław Depa, Jan Banaś, Józef Ciosek, Mieczysław Struzik) wstawili się na uroczyste podsumowanie. W dziesiątej jubileuszowej edycji programu  „Ożywić Pola” udział brały koła łowieckiego z 29 okręgów. W „Roku Gęgawy” – tradycyjnie  najaktywniejszy był okręg rzeszowski, w którym brało udział aż 26 szkół.